Loading | טעינה

כותרת שניונית: ההופעה בחצר בדרום, אצל אור מקשיבים לנועה ולתומר… ומחכים לבשורה שבעצם עשויה להגיע ממש בכל רגע נתון, או לא.

המוזיקה

המוזיקה שליוותה את הסיפור שלי ולכן מין הראוי שתקשיבו לה גם, בזמן שאתם קוראים את הסיפור עצמו, היא זו. תומר והבשורה- לחצו פה.

הסיפור

בחצר לא קטנה, בעיר רחוקה רחוקה הקרויה על שם באר שפעם היו בה שבע כבשים של מישהו שהיה חייב להוכיח שהן שלו; שם, יש איש נחמד מאד המאמין כי מוזיקה מאחדת בין בני האדם. כשהוא כשסיפר על המפגשים עם השוטרים בהופעות האחרונות ועל מה שאלו הותירו בו, הנהנתי בהבנה ומצאתי את עצמי מציעה, אך הוא כתמיד לקח רק חלק ממה שנתתי. מהשאריות, על כל מקרה, זללנו בשקיקה בחצר מלאת השמחה.

היום לא הגיעו שוטרים עד לשיר האחרון והפעם אפילו ויתרו על הקנס. כשביקש מהם שיביאו מד-דציבלים אז הנשית מבין השניים אמרה שככה זה לא יגמר בשלוש מאות עשרים שקל ושזה יכול גם להגיע לחמש-ת’לפים [מענין איפה זה כתוב, ומרתק שהדוחות שהוא קיבל היו על סך 500 בכלל*). כך או כך, הם לא אמרו שהיתה תלונה אבל הזכירו לנו שאם שוטר מבקש להגדיר את מה שקורה מעברו השני של הרחוב כרעש אז יש לו (או לה) זכות להחליט לפרק לנו את הבסטה בו במקום. הנחתי שלא היתה תלונה לא רק כי הם לא טענו אחרת, אלא גם כי כי השכנה היחידה שביקשה שננמיך בתשע בערב ציינה שהיא דתייה עם איש (אבא) זקן מאד, והלא זה חילול קידושיות, אז היא ודאי לא זו שהתקשרה להתלונן. לעומתם, על כל פנים, השכנים מאחורה למעלה עם הילד היו נראים מנופפים ומרקדים לשלום, אז אולי באמת, כמו שאור הציע, אפשר לשים מישהו בעירייה נותן שירות לכל הצעירים המעוניינים לקיים ערבי תרבות מידיי פעם ועומדים בדרישות העירייה. כדי להגדיר אפילו טוב מזה את תפקידו של אותו פקיד מיוחל, אולי הוא יכול גם לקבל טלפונים ולרשום לפניו כשיש איזושהי ישות אנושית בשכונה שרוצה להגיד שהיא מאד שמחה על שיש תרבות חינם בסמוך למקום מגוריה בעיר. בכל מקרה, לא היה דו”ח, נכנסנו פנימה וחזרנו לרקוד.

ההופעה

אני מודה שלא מזדמן לי לראות הופעות לעתים קרובות, אך שם בחצר התנהלה לה שיחה שהרגישה כמו שמרגיש משב רוח על בטן חשופה בים. לפעמים השיחה מתרחשת בעיניים פקוחות ולפעמים בפחות, אבל העיקר שהיתה שיחה וחוצמזה, ככה זה עם אנשים, הם נוהגים למצמץ. אי אפשר להגיד להם להפסיק כל הזמן, אין גם סיבה. ובכלל, כמה אפשר לשמוע “די, אסור, לא!” אפילו חיה חסרת מוח שלא מדברת וחיה בביוב, יכולה למצוא בזה שעמום, לא כך? בכלופן**, כדי קצר את הסיפור מבלי שתאבדו בו עניין***, לכשסוף סוף יוצא לי ללכת להופעה טובה, על אחת כמה וכמה כשאני מגלה להקה מהממת שלא הכרתי לפני, אני חשה נעימות בלב ומבינה עד כמה חשוב לי לפעמים להמצא גם במקומות שמאפשרים לי מרגוע.

מוסר השכל והלב

באותו ערב מבורך שבו גיליתי להקה חדשה מצוינת, באותו הערב הזה שבו לא קיבלנו דו”ח על בין 320 ל- 500 ש”ח ממשטר-עוטף-ישראל המבולגן להחריד בנהליו ושלא לטובתי למרבה, באותו הערב ההוא שבו הייתי עדה לעוד הופעה קטנה ומוצלחת של אחת בשם נועה ברירו שהיא אחת הנשים שאני הכי אוהבת בעולם כולו, מסכימה לבטא בפומבי את דעותיה דרך שיריה, באותו הערב, הערב ההוא ממש, גיליתי שבדיוק בדיוק כמו שאני, ככה זה טוב. ידעתי את זה כבר לפני כן, כפי שנועה ידעה שהיא תצליח לגעת בלבם של כמה אנשים טובים בקהל וכמו שתומר ידע לעשות מוזיקה מהלב ולהחריז בגמלוניות הכי חמודה שראיתי בחיי כי אין לו שום ‘בשורה’ ושזה רק שם של להקה שעושה מוזיקה.

פרולוג

חצר אחת, עיר גדולה, מוזיקה מצוינת מהשוליים הצרים, אנשים לכאן או לכאן, טוב בלב, נועה ברירו, תומר ו”הבשורה”- שני דיסקים, אחד בדרך ואחד שאפשר לקנות משולחן הבירות בשיטת “וואי וואי, איזה גבר אני”**** והרבה אנשים יחידים שמנסים למצוא דרך להיות יחד בעולם גדול בעל דעות מרובות חוויות ונהלים. היה ערב מעורר רגשות, רובם טובים והעיקר שהיה הערב הזה בדיוק כפי שהיה.

סוף

ביאורים:

* מה אומר החוק לגבי רעש וגובה הקנס? הנה קישור למשטרת ישראל, אך לא הייתי נכנסת אליו אם הייתי אתם, כי לא ניתן למצוא שם את התשובה לשאלה זו, בדקתי ; )

** בכלופן= קיצור של בכל אופן.

*** “To make a long story short” עם טוו’יסט.

**** שיטת “וואי וואי, איזה גבר אני- יש גורמים אחרים החווים כי יש להם זכות מקבילה להגדיר את חוק הכסף הרוחני אשר נתנו לאותה שיטה, שם אחר. שיטת “הכובע”. חשוב לציון, כי שתי אלו זהות בתכלית ובכוונותיהן הטובות.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>