משפט צדק מזוית

כדי לרכך את לבך הטוב, אתחיל בממתק!! הפתיחה של Take A Lake טעימה מתוך האלבום הבא + תרגיל מלימודי הקולנוע של דני. דקה נעימה ונמשיך.

משפט, צדק וחוקים

בכדורגל הישראלי קיימת מערכת משפטית שמאד מזכירה את עקרונות המערכת המשפטית של תושבי ואזרחי ארץ זו [אוי ארץ ישראל אוי ארץ יקרה כזו. יקרה יקרהJJ14 ]. רק שבכדורגל זה קל ויש חוקים די ברורים. אם יש שחקנים טובים וניהול נכון, יש משחק!! …ומלא אנשים באים לשתות קולה ואוכלים מלא נקניקיות בשמחה תוך שהם מריעים לקבוצה האהובה עליהם.

החוקים בבית המשפט קצת יותר סבוכים, ואין בהכרח גישה חופשית לכל החוקים המלווים אותו. במילים אחרות, יש הרבה מאד חוקים שאינם נהירים לכל חברי שתי הקבוצות בליגה, ויש את העניין שמבלי עורך דין ממולח אין סיכוי שישמעו אותי, כך שאם אין לך כסף, כנראה שתצא בחובה. ועל כן, לראיה ובאתי על החתום, זה לא משחק הוגן, מה שאי אפשר לומר על כדורגל, זה בטוח.

או אולי כן? ברור שגם בתעשיית הכדורגל יש שחיתויות  אבל לפחות השחקנים מאומנים במשחק מהנה ובמשמעות חיובית יחסית למילה ניצחון. כמובן שמתוך זה בהכרח נוצרה תעשייה ויש המשחקים בה בעניינים שבין כסף ליוקרה. אבל מעניין אותי בכל זאת לשאול, מה למעשה עושה מולי שופט בבית משפט בישראל? הוא כאילו בא להאשים אותי בתוך שיחה בעלת פערי מעמדות לשונית מובהקת? מילא בא להאשים אבל לא מקשיב ללב הדברים שאני מדברת, כי ככל הנראה אין בהם משמעות וגם לא תמיד מה שאני אומרת בא בזמן המתאים. "על מה היא מתלוננת?" לא יודעת, אבל האם זה באמת מעניין מישהו?

באמת, איפה מתלוננים? בשירותים של הבנות בלימודי משפטים? בבג"צ? ברחוב? איפה? בכדורגל יש לך פצוע, מביאים רופא ומוסיפים זמן פציעות, כשלרוב המשחק נגמר ללא הרוגים. לעומת זאת, כנאשם במשפט בעל פרוטוקול מסולף במדינה היהודית, לא רק שאתה הפצוע, אתה גם הפצע המאולף.

לא חשוב לא יודעת, עוד יום פשוט נגמר. עשיתי ווידאו, כתבתי שיר, שלחתי פרסמתי ואני עובדת על לקיחת אוויר. לנשום זה טוב, את זה אני יודעת בטוח, לא חשוב השאר, מחר מחר.

סוף

החלטתי להתחיל טרילוגיה תיעודית- עצמאית חדשה, בהשראת היום הזה שעבר. אין לי מה להסתיר, לא באמת! הנה הפרק הראשון. [לייק?]

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>