Loading | טעינה

ההגדרה למילה משמעת בויקיפדיה טוענת כי מדובר בפעולה, צורת התנהגות או סדרת כללים אותם מקיימים קבוצת אנשים או בעלי חיים, לעתים בניגוד לנטייתם הטבעית, למטרה מסוימת. ואיזה מזל שההגדרה הבסיסית הזו לא מכילה את המילים חובה, ציות או ענישה, כי אז לא הייתי מסוגלת לשאול את עצמי האם משמעת זה משהו שאני רוצה.

ואם כבר מדובר בנטייה טבעית, אז נטייתי הטבעית היא להאמין שאין בי טיפת משמעת. כי הרי את הצלחתי אני בוחנת במונחים והגדרות אשר טפטפו לתוך תודעתי מגיל צעיר מאד, ואינם בהכרח מטיבים עמי. ובאמת, אני נוטה להעביר על עצמי ביקורת ולמדוד את מעשיי במונחים של הצלחה דווקא ברגעים שבהם אני מרגישה שאני כישלון חרוץ. אז. גם כשהופיעה חריצות במעשיי עד לאותה נקודה בזמן, אני מתקשה להבחין בה מבין כל הרגשות החמוצים ותחושות ההחמצה הרגעיות.

משמעת לשבת לכתוב

אמש, כשהרהרתי במילה משמעת התעורר בי פחד גדול, שמא איני ממושמעת וכי זוהי בדיוק הסיבה שבגללה איני מצליחה להגשים את חלומותיי. אבל ככל שהתעמקנו בשיחה על משמעות המילה משמעת, הבנתי עד כמה שגויה הנחת היסוד הבסיסית שלי, שאיני בעלת משמעת. כי למעשה, המשמעת העצמית שיש לי כלפי היצירה שלי היא אדירה ועליי רק ללמוד להפריד בין הפחד שלי בהווה לבין דברים שהגשמתי עד כה בעזרת משמעת. ובכל הנוגע לזהות שלי כחלק מזרועה מבצעת של מערכת חברתית כלשהי או ארגון מסוג כזה או אחר, אני מאמינה שעליי לבדוק טוב טוב מתי מצביעה המילה משמעת על מטרה ברורה ומתי היא מצביעה על צייתנות עיוורת ובלתי מצמיחה בעליל.

אוריה לוינטל שוקדת על פיתוח עסק מבורך לריקוד

בכל מקרה, אני רוצה לנקות ממוחי כל קשר למשמעת צבאית, משמעת משפחתית או משמעת דתית, ולהתמקד במשמעת המתקיימת בעשייה שנוצרת מתוך רצון אישי. גם המילה עקביות מעניינת. והתמדה. ומה שאני אוהבת במיוחד בשלוש המילים הללו זה שמילה אחת יוצרת משמעות ייחודית במילה הבאה ושכולן יכולות להתקיים בהרמוניה מושלמת, לא משנה מי קדמה למי במשפט. למשל, כשאני עקבית עם הרצון שלי, דרושה לי משמעת כדי להתמיד בהגשמתו. או לחלופין, כשאני דורשת מעצמי התמדה בטיפוח הגינה שלי חשוב שאסגל משמעת, כדי שאוכל להיות עקבית בכל פעם שהרצון שלי מנסה למשוך אותי להתמיד במשהו אחר לפני שסיימתי להגשים את רצוני הראשון, בו אני מנסה להתמיד.

אני יכולה להמשיך עם זה שעות ולהתמיד בהתפלספות על המילה משמעת, אך האמת היא שכתבתי את כל מה שהיה לי להגיד. ועכשיו, כשאני סוף סוף נזכרת עד כמה נאמנה הייתי לעצמי בשנים האחרונות וכמה משמעת פיתחתי כדי להקשיב לרצונות שלי, אני יכולה להתחיל להגשים אט אט את חלומי הגדול מכולם, זה שעליו קיבלתי פרס נובל מדומיין בגיל 10, בעוד יתר הבנות בכיתה וודאי חלמו שהן מקבלות אוסקר או גראמי. נראה שבסך הכל שכחתי שאני יכולה ובנויה להגשים את עצמי במלוא עצמתי, ואין סיבה טובה אחת שתימנע ממני להתקדם לעבר החלום הזה בראש מורם ובלב רחב. כי חלום זה צמח אצלי בDNA מאז שאני זוכרת את עצמי, ואת החלומות הקטנים שלי כבר הגשמתי, אם להיות בוטה ושחצנית לרגע קט. אז לחיי משמעות חדשה למילים בעלות הקשרים בעייתיים, ולחיי חלומות שמתחילים ברצון תמים למדיי.

סוף

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>