Loading | טעינה

אני, תמר קפסוטו, מצהירה בזאת, קבל עם ועדה, שבמידה ובחמש שנים הקרובות פוליטיקאי אחד נוסף יעז לסבן אותי בנושא מרחב פרסום עירוני, אני שוברת עליו את הגיטרה של נינט!

מסכנה נינט, לא עשתה כלום (באמת כלום!), מה היא אשמה שכאשר מתקיימת מערכת בחירות במדינה שלנו כל החוקים בטלים? אי אפשר לצפות ממנה לתת ביקורת נוקבת על דבר זוטר כל כך כמו חוק, נכון? מה פתאום, היא נינט וזה יזיק לְדובון ההפקות הקטן שנותן לה גב! ובכלל, למה מה קרה שהיא תתבטא בִּדבר-מה שיהווה איזשהו גב למוזיקאים משולי התרבות במדינת ישראל? הרי אנחנו אמנם הרוב הגדול שנותן ביטוי למרגש ברחובות והיא למעשה מהעליתה המוזיקלית, ועל אף התדמית החדשה שלה היא מעולם לא התמודדה בעצמה עם תליית שילוט להופעה אז מדוע שתבין איך מרגיש/ה מוזיקאי/ת שצריכ/ה להקדיש חודש ימים כדי ששלושים אנשים ידעו על הופעתו/ה?

אולי בכל זאת, היא כן קצת אשמה? הרי בטוח שיש קשר כלשהו בין המפרסמים של נינט למפרסמים של נציגי הציבור. כלומר,  סיכוי גדול שכולם שם לוחצים ידיים לאותם עסקנים, פחות או יותר, כך שזה אומר שהם עובדים יחד, נפגשים במסעדות יוקרה ובטח צוחקים עלינו, האנשים הקטנים “איך שהם מתרוצצים ומנסים, חמודים שכאלו”. בכל מקרה, בזמנים חשובים של בחירות דמוקרטיות במדינה “חופשית”, כל החוקים בטלים וכל הבטלנים מתעוררים, מסיבת שלטים רעילים בכל הארץ!!

מעניין שבעיקר נציגי ציבור שכבר יושבים על כיסא הנוח שלהם במועצה נוטים לומר דברים כמו “אנחנו ממש מתאמצים להמציא עוד מרחב פרסום לאמנות!”  אבל   ”כבר ממש לא נותר מקום לזה במרחב הציבורי”. באמת? על מי אתם עובדים, תגידו לי? פינוקיו אולי היה אחלה דמות להסביר לנו כילדים מה מטאפורית עשוי לקרות לשקרנים, אבל אם לומר את האמת (שוב!), כמה הייתי שמחה להושיב את כל הפינוקיואים שאתם בחדר אחד ולנגן לכם שיר חזק, דיסוננטי וארוך במיוחד (בלופ!) עד שגם לכם יכאבו האוזניים וגם אתם תאחלו לעצמכם, כמו רבים בדור שלי, להיות במקום רחוק ונעים בהרבה.

יש לי שאלה אליכם, נציגוני ציבור יקרים שלי,

האם מישהו מכם משלם על הזכות להציב שלטי פרסומת אישיים על כל מעקה, עמוד, אם-דרך, גדר, חור תחת ומרפסת של כל בניין מגורים? האם אתם משלמים אגרה כלשהי עבור הפעילות החריגה הזו שלכם? האם גם עליכם מאיימים בקנס של 5000 ש”ח על שילוט בלתי חוקי? או שאתם הכי מיוחדים, מוכשרים וחשובים ולכן המשטרה האדיבה מניחה לכם לעשות מה שאתם רוצים?

אני בכלל לא מצפה לתשובה כי אין באפשרותכם לענות לי כקבוצה, נכון? אפילו קבוצה בפייסבוק אין לכם (או אם יש אז היא וודאי אטומה הרמטית). לא, באמת. האם אתם עמותה רשומה? מצטערת, אמנם אתם מיעוט של אנשים בעלי מאפיינים תרבותיים דומים (כמו נגני הרחוב, למשל), אך מעולם לא פתחתם את “איגוד הפוליטיקאים השקרנים”, אז ‘צטערת, איני יכולה לשוחח איתכם כרגע!

***

בטח נשמע שאני מתלוננת. אני לא! אני כועסת, זה עובר?

אני כועסת על שההתנהגות הזו מתקיימת מתחת לאף שלי. אני כועסת על אנשים סביבי שמקטלגים את הביקורת הזו בקטגוריית “זו בעיה שלָךְ”. אני כועסת על כך שישנם אנשים שלא יקדישו דקה של תשומת לב לְכִּיעור כל צומת בָּתקופה הזו של בחירות בארצם, אך יהנהנו בהסכמה כשיצפו בָּחדשות בְּכתבה שתיטען כי שילוט של מוזיקאים על פיגומים פוגע באיכות הסביבה. אני כועסת על חוסר המשמעת של הפוליטיקאים בכל הנוגע לדוגמה אישית ועל חוסר האחריות שלהם בכל הנוגע לחינוך שלהם את עצמם (קודם כל!), ואני כועסת על השיקוף העלוב שעומד כנגד עינֵי החברה הישראלית בָּהתנהגות הָבּהמית וגסת הרוח של המועמדים “המתורבתים” שלנו. אני גם כועסת על שאני כועסת, אבל מה אני יכולה לעשות, לשתוק? האמת שאני יכולה, לשתוק. אבלאנילארוצה. קפיש?

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>