השביל הזה מתחיל כאן

קייטנת חממה 2014

נועה זלצר בנחל הטוב

לא בכל יום יוצא להיות חלק מהתרחשות משמעותית במיוחד ולהרגיש כאילו זה הרגע לו חיכיתי כל חיי. אפילו היצירה המקורית שלי כבר אינה מרגשת אותי יתר על המידה ברוב ימות השבוע, אז כשיום כזה מגיע אני חשה רצון עז לתת ביטוי לכל התחושות המלוות את העניין.

בסופ"ש האחרון נכחתי בסמינר של "החממה למנהיגות רב תרבותית" שהתקיים בים המלח ובו השתתפו יזמי הקבוצה, מארגנייה, שותפיה הוותיקים, שותפיה החדשים וכמה דמויות מפתח חיצוניות הפועלות גם הן לשינוי חברתי עמוק בעיר שדרות וסביבתה. מחד, נועד הסמינר ליצור גיבוש בקרב המנהיגים הצעירים ששותפים בהתארגנות המבורכת הזו, והם אמנם נוטים לעבוד יחד את השינוי שהם (אנחנו) מביאים, אך פחות מזדמנים להכיר זה את זו על בסיס אישי יותר. מאידך, הסמינר נוצר כדי לעורר שיח קבוצתי על מטרות החממה לשנת 2014.

העין הטובה של מלי טפירו

לשמחתי, המפגש אכן יצר גיבוש חברתי ובהחלט התקיימה בו שיחה ערה על מטרות לשנים הקרובות, כך שבאופן אישי אני חושבת שניתן להכריז בגאווה מקומית כי הסמינר היה הצלחה מסחררת.

למשמע הסיפורים ששיתפו האנשים  בסופ"ש מצאתי את עצמי לא פעם על סף דמעות. לא דמעות של עצב, דמעות של שמחה אשר נבעו בצורה ישירה מהמחשבה "הנה, סוף סוף אני במקום שממלא אותי השראה, מוקפת באנשים טובים אשר דבקים במטרה ולכולם יש אומץ להגדיר בעצמם מהו בית עבורם ומבלי להתפשר על חירותם". קצת כמו שאמר יוסי, אחד החברים החדשים בקבוצה, "החממה היא ממש כמו משפחה". אז כמוהו ממש, גם אני מלאת תודה על שהמשפחה הזו הסכימה להכניס אותי לשורותיה.

השביל הזה מתחיל כאן

אני מאמינה ויודעת כי ישנן עוד כמה וכמה קבוצות מסוג זה ברחבי הארץ והעולם, ואני גם די בטוחה שישנם עוד מספר רב של אינבידואלים אשר עוד לא התחברו לכדי קבוצה. מניסיוני האישי, אני חייבת להודות שזה מאד מאתגר ואולי אף בלתי אפשרי, לעבוד שינוי חברתי ולהשפיע על הרבה אנשים לבד, בלי רוח גבית. אני מניחה שאפשר וכדאי קודם כל לעבור שינוי פנימי במידה ונוצרת תחושה שלחברָה סביב יש השפעה גדולה על חיי ושאני בעצם סוג של השתקפות התכונות שאיני אוהבת בה. מה שבטוח, יש משהו מאד משמח בעצם המפגש עם אנשים שמבינים כי לבטא רצון זהו הכרח מהותי, מקבלים האחד את השנייה כמו שאנחנו, ומסכימים לעבור יחד תהליך, שבעצם מהותו דורש מכולם סבלנות, זמן ופתיחות אין קץ.

החממה, כשמה כן היא, בית עוטף ומחבק לאנשים המבקשים לצמוח מתוך קרקע שעליה מתקיימים חייהם. ומאחר וקרקע זו אינה מוכשרת די לצמיחה הרצויה, עמלים חברי החממה בעיבוד האדמה. למעשה, האנשים בקבוצה, כולם ללא יוצא מין הכלל, הם זן נדיר של חקלאים רוחניים הפועלים בשלהי המהפכה התודעתית של שנות האלפיים המוקדמות.

לא בכל יום יוצא להיות חלק מהתהליך משמעותי כל כך ולהרגיש שזהו הרגע לו חיכיתי כל חיי.

(המשך יבוא)

לצפייה בעוד תמונות מהקייטנה בפרופיל הפייסבוק שלי - לחצו כאן

למידע נוסף על הארגון, בואו להתרשם מכתבת אופי קצרה על אחת מהשותפות הוותיקות בחממה - לחצו כאן

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>