Loading | טעינה

קהל נולד – שדה בוקר – 11.7.2015 – צילום: נועה שרביט

ללוח ההופעות המלא והזמנת מופע

 ברוכים הבאים למרחב אשר יחשוף בפניכם את התחושות של כמה מהשותפים העיקריים בהופעה שהתקיימה בשדה בוקר, בתאריך 11.7.2015, בבית של משפחת בן גל. למעשה, פה תוכלו למצוא כמה סיכומים אישיים, הן של הקהל והן של הצוות, מתכונים של האוכל הטעים אשר הכינו לנו באותו היום, תמונות מהממות שצילמה נועה שרביט האחת והיחידה, ווידאו דוקו קצר מאותו היום, ועוד מיניי הפתעות. תיהנו! 

סיכום ההופעה מאת תמר קפסוטו
איך אפשר לסכם כזו חוויה? איך? נהניתי מאד. נהניתי מהכל. הכל הרגיש לי מדויק ונכון. מהרגע שהגענו לבית פינקו אותנו, בפסטות טעימות, בקפה, בעוגת יום-הולדת טעמה ויצירתית, בסיור מודרך במדרשה, בשיחה טובה. כולנו עבדנו יחד. ארגנו מחדש את הסלון, הזזנו ספות, הדפסנו רשימות שירים, סידרנו את הבמה, בדקנו את הסאונד, פיזרנו מחצלות, נרות… תקתקנו הכל בשעה שעתיים וחיכינו לערב. אחר כך, בערב, טעמנו יחד מהדובדבן שעליו שקדנו כל היום. אנשים הגיעו, כוסות יין נקשו זו בזו, כסף נזרק לתוך סלסלה, ידיים חטפו דיסקים, ובדיוק בזמן, התחלנו בהופעה. הפתיחה הייתה הכי כיפית, כי כולם צחקו ונהנו ישר על ההתחלה. לא היה דיסטאנס, כמו שאני אוהבת. אחר כך שרתי כמה משיריי, ככה בשביל להתחמם, ואז הגיע החלק המעניין. ראשית, ביקשתי מתנדב/ת לעשות סולו קאזו בשיר קונדומים. משאף אחד לא הסכים, הכרזתי שאני לא ממשיכה את ההופעה אם אין אנשים אמיצים בקהל (בהומור כמובן, אך ברצינו גמורה). נעמי התנדבה ומסתבר שהיא לא רק יודעת להכין עוגות מהממות, אלא היא גם יודעת לאלתר בקאזו. מאותו רגע ואילך ההופעה הרגישה כמו רכבת הרים, כיפית כזו, שאתה רוצה לעלות עליה שוב ושוב. המשכנו לסדנת השייקרים שרוני העבירה במקצועיות רבה ועם מלא הומור. ורגע החסד היה ששרתי את השיר של שלומית. עזבתי את המיקרופון לשניה, התיישבתי על המחצלת, עם הדף, “כמו שאני עושה בבית עם לחן חדש”, הסברתי, וניגנתי להם. כשסיימתי קיבלתי חיבוק ארוך וטוב משלומית, שכתבה את השיר ושלחה לי שבוע וחצי לפני ההופעה. רק בשביל החיבוק הזה היה שווה להתחיל במסע ההופעות הזה, אך כמובן, יש עוד סיבות אינספור. בפעם הבאה.

הקהל מדבר! שלומית, על תהליך היצירה המשותף במסגרת ההופעה

כשקראתי את הפרסום לקראת ההופעה שלך, תמר, משהו התחיל לפרפר לי בבטן ובפעם הראשונה מאז שאני כותבת, החלטתי לחשוף משהו משלי לעולם. לפני ההופעה היו לי חששות, מעצם יציאת השיר לעולם, איך הוא יישמע? האם אתחבר ללחן שכתבת לו, האם המשמעות שלו תשמר? האם אהיה גאה ואוהב את התוצאה הסופית או שאתאכזב….שאלות, חששות, פרפורים…. כששמעתי אותך שרה חוויתי מעין תהליך פרידה מתוק, תהליך של זיכוך ושחרור, כפו אגרוף שנפתח וכל החששות והפחדים התפוגגו וחלפו להם. ראשית התמוגגתי לשמוע אותו מושר מפיך ומלבך, ניכר היה שהמילים נגעו בך וזה ריגש אותי מאד. הידיעה, שמשהו ממני נגע באדם נוסף ואולי אף ביותר מאחד, מאד משמעותית. שנית, פתאום בבת אחת הרגשתי שאני חולקת משהו עם היקום, משהו שהיה חבוי עד כה, נסתר, כמו פתחתי אגרוף של שנים והתעופף מתוכו פרפר- שחרור ואושר שלובים זה בזה, זו התחושה. אני גאה ביצירה המשותפת שלנו, מאד אוהבת ומתחברת ללחן שכתבת למילים ולמשחק שעשית איתן. זה סוג של קסם ממש. והאמת שמאז ממש חזרה לי התשוקה לכתיבה ואשמח לשלוח לך עוד חומרים שתיצקי בהם מן הקסם ותעוררי אותם לחיים, אם תתחברי ותרצי.

חוזרת אלי/ שלומית גורפינקל – הולחן להופעה ויוקלט בהמשך

שבה אלי משנים מלאות
ואולי זהו רק תעתוע
שבשקט נדיר
מתגלה לי דמותך
וטווה בי חוטי געגוע.

אל אותה הילדה
שעדיין שוכנת בפנים,
אל אותה הבטחה
שברירית, מפרפרת
ששכחתי מרובד שנים

חוזרת אלי ממרחק שבתפר
בין רעש לרעש
מציצה, מתחבאת
גם זרה, גם מוכרת
מלחשת בקול
מחכה שאעשה את הצעד

אל אותה הילדה
שעדיין שוכנת בפנים,
אל אותה הבטחה
שברירית, מפרפרת
ששכחתי מרובד שנים

אני שבה אלי
חוזרת הביתה
כבר לא מפחדת לטעות,
אני שבה אלי
אותי מחבקת
מרשה את עצמי לאהוב

אל אותה הילדה
הזרה, המוכרת
שעדיין שוכנת בפנים,
אל אותה הבטחה
שברירית, מפרפרת
ששכחתי מרובד שנים

רגעים מרגשים ואנקדוטות מצחיקות מאת הצוות

רוני: חיוכי ההצלחה בסדנת האקטימל.
נועה: כששלומית באה לחבק את תמר!
תמר: כשאנשים בקהל התחילו לנגן שייקרים, גם כשלא ביקשנו. זה היה מפתיע וטוב. ובדרך, כשנועה ואני המצאנו את מסמך: “עשר סיבות לתת לנו את המייל שלך!”.

משפחת בן גל, משפטי סיכום

“תמר, כמה נהנינו! בעיקר היה כייף לבלות כמה שעות ביחד ולראות אותך עושה מה שאת יודעת לעשות” (אלון)

מתכון פסטה סלומון פיקנטי, כשקיבלנו מיד שהגענו מורעבות מהדרך החמה

GINGER BUTTER PASTA WITH SALMON
Recipe to accompany a living room concert with Tamar Capsuto – guaranteed to impress and feed a crowd and works when re-heated. Adapted from source: Hot Pasta by Hugh Carpenter and Teri Sandison

Servings: 4

INGREDIENTS:

1 1/2 pounds raw, skinned, fresh salmon fillet, pin bones removed
1 bunch slender asparagus (fine string beans substitutable when asparagus is outrageously expensive)
1/2 cup pine nuts
1/2 cup loosely-packed basil leaves
1/2 cup loosely-packed cilantro sprigs
8 ounces dried fettuccine, spaghetti, or your favorite pasta
2 ounces Pecorino or Reggiano-Parmesan cheese
1 tablespoon lemon zest threads, for garnish

FOR THE SAUCE:

1/4 cup unsalted butter
3 tablespoons very finely minced ginger
1 tablespoon minced lemon zest
1/2 cup chicken stock
2 tablespoons oyster sauce
1 tablespoon light brown sugar
1/2 teaspoon Asian chile sauce
1 teaspoon cornstarch

ADVANCE PREPARATIONS:
(All advance preparation steps may be completed up to 8 hours before you begin the final cooking steps)

Preheat the oven to 325 degrees F for toasting the pine nuts.
Cut the salmon lengthwise into 1/4-inch-thick slices. Then cut the slices into 1/2- by 1-inch rectangles, and refrigerate.
Snap off and discard the tough asparagus stems. Cut the asparagus on a sharp diagonal into 1-inch lengths, then refrigerate.
Toast the nuts in the preheated oven until golden, about 8 minutes; then set aside.
Combine the basil and cilantro.
Separately set aside the pasta, cheese, and lemon zest.
In a small container, combine the remaining sauce ingredients, and refrigerate.

THE FINAL COOKING STEPS:

-Chop the herbs and set aside.
-Grate the cheese, about 1/2 cup.
-Bring 4 quarts of water to a rapid boil. Lightly salt the water, then cook the pasta according to the instructions on the package. When the pasta loses its raw texture but is still firm, remove from the heat and drain.
-Meanwhile, place a 12- or 14-inch saute pan over high heat. Add the butter and ginger. Saute the butter and ginger until the butter browns slightly, about 2 minutes.*
-Add the salmon and asparagus. Saute until the salmon loses its raw outside color and the asparagus brightens, about 2 minutes.
-Add the pasta, herbs, pine nuts, and sauce. Stir and toss until evenly combined and well heated. Taste and adjust the seasonings, especially for salt.
-Transfer the pasta to a heated platter or 4 heated dinner plates. Sprinkle on the cheese and lemon zest. Serve at once.
*Saute finely minced ginger in butter until the ginger sizzles and the butter turns a light brown. The ginger infuses the butter with its peppery high notes, while the browned butter contributes a rich nutty quality.

רעיונות נוספים?

אם יש לכם רעיונות נוספים שלדעתכם כדאי לנו להכניס לתכניתנו, אנא שתפו בתגובה. ואם נכחתם בהופעה ויש לכם משהו לומר, שלחו לי מייל ואכניס את זה לפוסט בשמחה. יום נעים.

מה הלאה?

להופיע עוד ועוד ועוד, להקליט את השיר היפה של שלומית ולהוציא אלבום משותף שלנו עם הקהל שלנו. מספיק, לא?

ללוח ההופעות המלא והזמנת מופע

 תמונות תמונות תמונות תמונות // צילומים מעיניה היפות של נועה שרביט


רוצים להוריד את התמונה שלכם ולפרסמה בעצמכם? בכיף, אך בהתאם להוראות ההפעלה

ראשית, יש לתת קרדיט על הצילום לצלמת הבית שלנו, נועה שרביט (Noa Sharvit).
שנית, חשוב לציין בגוף התמונה שהתמונה צולמה במסגרת – מסע ההופעות “קהל נולד” 2015 – ולצרף את הלינק לפוסט הזה, שבו אתם משוטטים ברגע זה ממש.
שלישית, במידה ואתם מפרסמים בפייסבוק, יהיה מגניב אם תתייגו אותנו בתגובה, כדי שנהיה ערות לכך ונעשה לכם לייק! הנה הפייסבוקים שלנו, הצוות: נועה, רוניתמר 1, תמר 2.

וזו התמונה האהובה עליי, מאותה הופעה, סתם שתדעו :)

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>